
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | 4.2 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 1.4 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 143 ms |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13469
Ext.Price$0.13469
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13469 | $0.13469 |
| 10 | $0.12050 | $1.20500 |
| 50 | $0.10781 | $5.39050 |
| 100 | $0.09577 | $9.57700 |
| 500 | $0.08507 | $42.53500 |
| 1000 | $0.08131 | $81.31000 |
| 3000 | $0.07771 | $233.13000 |
| 5000 | $0.07360 | $368.00000 |
